Jakie zalety ma reklama Google Ads?

Warto wiedzieć, że Google Ads jest obecnie jedną z wiodących platform reklamowych on-line. W najprostszym możliwym ujęciu obejmuje wyświetlanie zainteresowanym użytkownikom reklam sponsorowanych nie tylko przy wynikach w wyszukiwarce Google, ale również w sieci reklamowej Blogger, czy YouTube. Jakie atuty ma Reklama google ads udane?

Znaczne zwiększenie świadomości marki

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiane Google Ads bardzo uprościło wszystkie działania, których celem jest budowanie świadomości marki w internecie. Doskonałym przykładem mogą być kampanie displayowe, które są realizowane w ramach sieci reklamowej. Pozwalają one użytkownikom prezentować swoją firmę preferowanym odbiorcom w odpowiednim miejscu oraz czasie. Godny uwagi jest fakt, że można wtedy wykorzystywać kierowanie reklamy na wybrane miejsca docelowe. Należy mieć świadomość, że Google jest wyposażony w świetną metodę rozliczania – CPM. Dzięki niej możliwe jest ustalenie, ile zapłaci się za 1000 wyświetleń danej reklamy w  sieci reklamowej Google.

Uzyskanie bardzo szybkich rezultatów

Jest to kolejny atut przemawiający za korzystaniem z reklamy Google Ads. Jak wiadomo, na efekty pozycjonowania w decydowanej większości przypadków trzeba poczekać przynajmniej kilka miesięcy. Kampanie płatne pozwalają natomiast uzyskanie rezultatów w bardzo krótkim czasie. Wspomniany fakt może odgrywać istotną rolę dla przedsiębiorstw, które dopiero zaczynają swoją działalność w internecie, a także przedsiębiorców, którzy dostrzegli sezonowość w swojej branży. Mogą dzięki Google Ads zintensyfikować działania reklamowe w najbardziej gorącym okresie. Wystarczy bowiem skonfigurowanie kampanii, a następnie po zatwierdzeniu reklam przez system można ruszyć z promocją produktów lub usług jeszcze tego samego dnia. Należy mieć świadomość, że właściciel firmy może nauczyć się tworzyć reklamy Google Ads w stosunkowo krótkim czasie. Oznacza to, że nie będzie konieczności angażowania firmy zewnętrznej do obsługi działań marketingowych.