Dobrze widoczna reklama w internecie

Wielu specjalistów, którzy na co dzień pracują z reklamą, zwracają uwagę na jej widoczność. Nie chodzi tu jednak o użycie najbardziej neonowych kolorów, jakie tylko można znaleźć. Nie chodzi tu też o oświetlenie jej milionem najróżniejszych lamp. Trzeba wiedzieć, jak należy zadbać o widoczność reklamy, aby mogła ona faktycznie trafić do potencjalnie zainteresowanych klientów. Taka właśnie powinna być reklama Google Ads. Widoczna w internecie. W świecie, który ma magiczną moc sprawczą o tym, czy dany klient zdecyduje się na taką inwestycję, czy też nie.

Reklama w Google

Jeżeli ktoś zadba o widoczność reklamy w Google, to tak naprawdę połowę sukcesu już ma za sobą. Nie można bowiem zapomnieć o tym, że z wyszukiwarki Google korzysta prawie cały świat. Tak, można wymienić również inne wyszukiwarki internetowe, jakie chętnie używane są np. w Ameryce, Azji, ale to jednak Google ma w sobie siłę przyciągnięcia zdecydowanej większości społeczeństwa. To dlatego tak ważna jest kampania Google Ads, a także reklama, którą można zaliczyć jako jeden z elementów składowych. Najpopularniejszą formą takiej reklamy jest tekstowa reklama AdWords w sieci wyszukiwania. Aczkolwiek, nie można zapomnieć o tym, że sam inwestor ma do wyboru też takie formy, jak reklama displayowa w sieci reklamowej Google i remarketing i remarketing dynamiczny.

Różne formy rozliczeń za reklamę

Decydując się na inwestycję w taką reklamę, specjalista na pewno poinformuje każdego inwestora o tym, że istnieją różne formy rozliczeń. Na tej liście znaleźć można:

  • CPA (cost per action),
  • CPV (cost per view,
  • ROAS (return on ad spend,
  • CPC (cost per click),
  • CPM (cost per mile),
  • eCPC (Ulepszony CPC).

Ważne, aby agencja SEO, która najczęściej zajmuje się dedykowanymi kampaniami, jak również reklamami Google Ads, wytłumaczyła inwestorowi o co tak naprawdę chodzi. W końcu mowa jest tutaj o kosztach, a jest to bardzo ważny temat, który interesuje każdego przedsiębiorce. Tak, aby był on świadom tego, na co tak naprawdę wydaje on swoje pieniądze.